آموزشگاه استثنایی مهر گرگان
اخبار و اطلاعات مرکز آموزشی مهر
افتتاح دومین کلاس هوشمند مرکز مهر

افتتاح  دومین کلاس هوشمند مرکز مهر

همزمان با فرا رسیدن ایام الله دهه ی فجر و سی و ششمین سالگرد پیروزی  شکوهمند انقلاب اسلامی ایران ، دومین کلاس هوشمند شده مرکز مهر به نام زنده یاد محمدصالح خامکی در روز دوشنبه 20 بهمن 1393با حضور ریاست محترم اداره استثنایی استان گلستان و کارشناس همراه و جمعی از اولیا و خانواده خیر محترم در مرکز مهر گرگان با هزینه ای بالغ بر  46000000 ریال افتتاح گردید.

          3374_img_8906.jpg                jfid_img_8930.jpg

|+| نوشته شده توسط مهر در شنبه بیست و سوم اسفند ۱۳۹۳ ساعت 9:27 |

جلسه گروههای آموزشی مقطع ابتدایی گروه آسیب دیده بینایی و جسمی حرکتی برگزار گردید
گردهمايي يك روزه معلمان ابتدايي گروه آسيب ديده بينايي وجسمي حركتي در تاريخ 91/10/13در مركز مهر برگزار شد.در اين جلسه مدير مركز ضمن خوشامد گويي به همكاران مطالبي را درخصوص آموزش دانش آموزان ازجمله استفاده از منابع كمكي راهنماي معلم،تهيه جزوات كمك اموزشي و وسايل كمك بينايي خاص از شركتهاي توليدي،انتخاب يكي از مدارس شرق استان جهت تهيه منابع و وسايل و تجهيزات مورد نياز اين گروه از دانش اموزان توسط سايرمراكز همجوار
در ادامه آقاي باقري كارشناس مسوؤل اين گروه سخناني در رابطه با عملكردها و انتظارات آموزشي  ايراد كردند كه از جمله استفاده از استعداد و خلاقيت دانش اموزان و توانمندي اوليا در اموزش
شركت در دوره هاي ضمن خمت كتب تازه تاليف -  استفاده مستمر  از وسايل كمك اموزشي
توجه به هوشمند سازي و توليد محتواي اموزشي- اهميت نحوه ارزشيابي مطابق باروشهاي برگزاري امتحان
در ادامه خانم فروهر كاردمانگر مركز در خصوص موارد مربوط به مشكلات حركتي و راه حل آنها در اموزش     دانش اموزان با اسيب حركتي سخناي بيان كردند.
جلسه با حضور اقاي خانعلي رياست محترم اداره آموزش و پرورش استثنايي پيگيري شد كه ايشان به بيان مطالبي در خصوص مسايل اموزشي و توجه به مشكلات دانش اموزان اين گروه و اهميت به تلاش همكاران اموزشي و توانبخشي اظهار نمودند.
در ادامه خانم شاهيني مشاور مركز نيز در خصوص مشكلات رفتاري دانش اموزان و افزايش اعتماد به نفس اين گروه از دانش اموزان مطالبي جامع بيان نمودند.
در ادامه نيز همكاران با حضور در كلاس ششم به استفاده از تجربيات خانم تفرشي در استفاده از برد هوشمند و نحوه توليد  و كاربرد محتواي اموزشي و مزاياي تابلوهاي هوشمند به صورت عملي اشنا نمودند.
در پايان سرگروه هاي اموزشي هر پايه تعيين و به اطلاع كليه مدارس رسانده شد.


|+| نوشته شده توسط مهر در یکشنبه بیست و چهارم دی ۱۳۹۱ ساعت 9:49 |

مراسم و برنامه هاي هفته معلولين در مركز مهر
ابرنامه هاي ايام هفته معلولين مركز مهر گرگان
مرکز مهردرگرامیداشت هفته معلولین با برنامه های متنوع بخشی از توانمندیهای دانش آموزان معلول استثنایی رابا حضور پررنگ اولیاء و مربیان مدرسه٬ به اجرا درآورد.

برنامه های هفته معلولین مرکز بدین شرح میباشد:
- برگزاری مسابقات نقاشی  بین دانش آموزان

- اهدای  هدیه به دانش آموزان مرکز به مناسبت این هفته
- تقدیر از همکاران معلول مرکز
- حضور فعال دربرنامه استاني جشن معلولین در روز دوشنبه۱۳ آذر در محل كانون طه گرگان و اجراي برنامه هاي هنري از جمله سرود دانش آموزان مركز.نوازندگي گروه سنتي انجمن اولياء مركز.دكلمه و تك نوازي  توسط دانش اموزان نابينا مركز
- تزیین کاری  با مضامین مربوط به این روز در طرح های مختلفدر مركز
- بازديد از يكي از پايگاه هاي مركز بهداشت شهر گرگان
-ملاقات دانش آموزان پسر مركز به همراه مربيان از محضر حضرت آيت ا... ميبدي در حوزه علميه رضويه شهر گرگان
- برگزاری مسابقات ورزشي در رشته هاي تحرک و جهت یابی،  طناب كشي ویژه نابینایان، كم بينايان و مسابقات آمادگی جسمانی در ماده هاي بارفیکس،  دراز و نشست و ویلچر رانی ویژه معلولین جسمی – و حرکتی و در روز سه شنبه ۱۷ آذر در مرکز مهر

- تجلیل وقدردانی از خانواده های موفق دانش آموزان استثنایی

ياد آور ميشود كه مديريت محترم اداره اموزش و پرورش استثنايي استان با ارسال لوحهاي تقدير از تلاش همكاراني كه در برگزاري مطلوب اين مراسم نقش داشتند و همچنين همكاران فعال مركز،سپاس و تقدير خود را ابراز نمودند.در پايان از تلاش تمامي همكاران اين واحد آموزشي در برگزاري برنامه ها تقدير ميگردد.


|+| نوشته شده توسط مهر در شنبه هجدهم آذر ۱۳۹۱ ساعت 13:7 |

تجهيز كلاس پايه ششم مركز به برد هوشمند
در راستاي اهداف و پيشربرد كيفيت آموزشي يكي از كلاسهاي مركز به برد هوشمند مجهز گرديد. تعدادي از آموزگاران به همراه مدير مركز با شركت در يك دوره آموزشي كه توسط شركت توليد كننده برگزار شد با نحوه كاركرد و استفاده از برد هوشمند آشنا گرديدند .كه در حال حاضر كليه فعاليتهاي آموزشي پايه ششم با برد هوشمند توسط معلم مربوطه انجام ميگردد.كه باعث تحول آموزشي در كلاس گرديده است كه اميد است با همت مسوؤلين كليه كلاسها به اين برد ها مجهز شوند.

|+| نوشته شده توسط مهر در پنجشنبه بیستم مهر ۱۳۹۱ ساعت 13:49 |

راه اندازی سامانه پیامک
در راستای طرح هوشمند سازی مدارس و توسعه فناوری و اطلاعات٬ سامانه الکترنیکی پیامک در مرکز مهر راه اندازی گردید. با استقرار این سامانه امکان اطلاع رسانی به صورت گسترده و با حجم انبوه در کوتاه ترین زمان با حداقل هزینه برای والدین٬همکاران و سایر افراد انجام میگردد.
|+| نوشته شده توسط مهر در یکشنبه بیست و هشتم خرداد ۱۳۹۱ ساعت 9:57 |

جشن پایان سال تحصیلی
با اتمام سال تحصیلی و به منظور سپازگزاری از تلاش معلمان و والدین در یک سال گذشته جشن پایان تحصیلی  در مدرسه برگزار گردید. در این مراسم که با جشن باسوادی(جشن الفبا) کلاس اولیها نیز همراه بود٬ با برگزاری برنامه های شاد و اهدای هدیه یاد بود از طرف مدرسه و اولیا و برپایی جشن و سرور برای کلیه دانش آموزان٬خاطره ای خوش سال تحصیلی را به اتمام رساندند.
|+| نوشته شده توسط مهر در پنجشنبه بیست و هشتم اردیبهشت ۱۳۹۱ ساعت 14:8 |

معلمان نمونه استانی وشهرستان مرکز مهر گرگان معرفی شدند.
در آستانه هفته معلم و بر اساس دستورالمل انتخاب معلم نمونه نفرات زیر از مدرسه مهر به عنوان نفرات برتر استانی و کشوری معرفی گردیدند:
معلم نمونه استانی : عبدالجلیل  مخدوم(آموزگار) 
نمونه شهرستان : مهرشاد ملاح نوکنده (مدیر)- سیده مریم موسوی(آموزگار) - خدیجه زارعین(بهداشت) - لیلا نوروزی پور (خدمتگزار-سرایدار)
 از خداوند متعال برای كلیه همكاران عزیز آرزوی موفقیت مینماییم.

|+| نوشته شده توسط مهر در چهارشنبه سی ام فروردین ۱۳۹۱ ساعت 11:42 |

بازدید دانش آموزان از موزه
به منظور اشنایی دانش اموزان با فرهنگ و اثار ملی و اموزش مباحث تاریخی ٬ در موزه شهر گرگان به همراه مربیان خود حضور یافتند.
|+| نوشته شده توسط مهر در دوشنبه دهم بهمن ۱۳۹۰ ساعت 15:28 |

مراسم اغازین روز جهانی معلولین در مرکز اموزشی مهر گرگان برگزار گردید.
 مراسم نمادین زنگ مهرورزی به معلولین با شعار دنیایی بهتر برای همه٬ با کمک یکدیگر در محل مرکز مهر برگزار گردید.
به مناسبت هفته معلولین و اجرای برنامه های ویژه در  این هفته مرکز مهر میزبان مراسم اغازین این هفته با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان و مدیر اموزش و پرورش استثنایی استان و سایرمسولین 
اداره  و اولیائ دانش اموزان٬ با نواختن زنگ مهرورزی به معلولین برگزار شد
در این مراسم  ابتدا بعد از خیر مقدم گویی اقای ملاح مدیر مدرسه و شرح گزارش مختصر درباره مرکز  به حضار٬ اقای پایین محلی مدیر کل محترم آموزش و پرورش استان با بیان سخنانی ضمن اهمیت به جایگاه معلولین در اموزش و پرورش و جامعه خواستار ارایه امکانات بیشتر به مدارس استثنایی شدند .همچنیین اقای جمال رییس آموزش و پرورش استثنایی استان سخنانی درباره این روز بیان نمودند. 
از دیگر برنامه های این مراسم اهدای هدیه به کلیه دانش اموزان٬ پذیرایی از حاضرین٬ اجرای سرود توسط دانش اموزان مرکز٬ تقدیر از همکاران معلول مرکزو  تقدیر از همکار بازنشسته مرکز جناب آقای علیرضا کریمی در حضور مسؤلین به پاس ۳۰ سال خدمت  صادقانه و خالصانه به داش اموزان معلول.
|+| نوشته شده توسط مهر در یکشنبه سیزدهم آذر ۱۳۹۰ ساعت 9:43 |

زنگ هفته پیوند اولیا و مربیان در مدرسه مهر گرگان نواخته شد
انجمن اولیاء و مربیان مظهر همكاری خانه و مدرسه در امر تعلیم و تربیت كودكان و نوجوانان است.
 
زنگ هفته پیوند اولیا و مربیان در مدرسه مهر گرگان با حضور مربیان و تعدادی از اولیا دانش آموزان صبح روز  یکشنبه در مرکزنواخته شد.
همچنین در همین هفته اولین جلسه مجمع عمومی انجمن اولیا و مربیان مر کز با حضور اکثریت اولیا و مربیان در محل مدرسه اجرا گردید در این مراسم پس از خیر مقدم گویی مدیر مدرسه به اولیا وی خلاصه ای از عملکرد و فعالیتهای مرکز در سال گذشته در رتبلطه با همکاری بین مدرسه و اولیا شرح وظایف انجمن و نحوه انتخاب اعضای انجمن مطالبی بیان نمودند. همچنین سرکار خانم شاهینی مشاور مرکز به عنوان سخنران در رابطه با خانواده و کودک معلول٬ انتظارات مربیان٬ ایجاد همدلی و افزایش راهکارهای اعتماد به نفس در دانش اموزان و ... مطالبی بیان کردند.در انتهای مراسم انتخابات اعضا به نحو مطلوب انجام و اعضاء انجمن توسط اولیا انتخاب شدند.

tylxompxcbee2vbd6hx.jpg 20qfeptvd3ia32yucmy.jpg

|+| نوشته شده توسط مهر در یکشنبه بیست و چهارم مهر ۱۳۹۰ ساعت 10:8 |

23مهر (15 اکتبر) روز جهانی نابینایان گرامی باد.
جشن روز عصاي سفيد در مركز مهرگرگان برگزار شد
خاطرات تاریکم را قدم می زنم و به آفتابی فکر می کنم که روزنه های جان و دلت را پر تلألؤ کرده است. از تو می گویم که راه دراز شهر آینه را یک شبه طی کرده ای.
از تو می گویم که سپیدترین قافیه ها را در قصیده زیستنت داری.
ای چکامه امید! روشنای حضورت، این خیابان های گم شده در نور و رنگ را از سکه انداخته است. اراده آهنین شانه هایت، این دست های تُرد را بشارت پایداری است.(معصومه داوودآبادی)
ـ نقطه های برجسته دست نوشته هایت، ترجمان واژه واژه امید قلم های پویاست.
همچون سالهاي گذشته به منظور گراميداشت اين روز مراسم باشكوهي در مدرسه نابينايان مهر گرگان برگزار شد در اين مراسم  پس ازاجراي  سرود جمهوري اسلامي ايران وقرائت قرآن  و سخنراني كوتاهي از مدير مركزبرنامه هاي متنوعي چون اجراي  برنامه ه های شاد و مفرح هنری فرهنگی و تربیتی با حضور گروه شادی آفرینان گرگان ٬سرود دانش آموزان مهر، اجراي دكلمه دانش آموز، اجراي تک نوازی دانش اموز نابینا، اجراي مسابقه وتقدير از دانش آموزان و همكاران نابينا مركز ٬باتلاش وهمت همكاران مرکز برگزارگرديد.در پایان از مدیر گروه شادی افرینان جناب اقای سید هادی حسینی به سبب اجرای برنامه هاتقدیر و تشکر میگردد.

qeolw11893qgc06vcigr.jpg 3d17kgz4ea46gfkjykxd.jpg

|+| نوشته شده توسط مهر در شنبه بیست و سوم مهر ۱۳۹۰ ساعت 14:49 |

روز جهانی کودک گرامی باد
ما حق داریم در محیطی پاکیزه و سالم زندگی کنیم. ما حق داریم از عشق و محبت بزرگترها برخوردار باشیم.ما حق داریم از اموزش اذت ببریم.ما حق داریم بازی کنیم.
برنامه روز جهانی کودک در مرکز مهر گرگان برگزار شد در این برنامه دانش اموزان با تحرک و شادی و انجام بازیهای کودکانه و فعالیتهای هنری ورزشی به همراه اولیا خود این روز را گرامی داشتند.

mihgftnwwe08vs1la3fo.jpg

|+| نوشته شده توسط مهر در شنبه شانزدهم مهر ۱۳۹۰ ساعت 13:42 |

بازگشايي مدارس در مركز آموزشي مهر گرگان
پروژه بازگشايي مدارس در مركز آموزشي مهر
با استعانت از خداوند در آغاز سال تحصیلی 91-90 در اجرای دستورالعمل اداره آموزش و پرورش استثنايي استان پروژه ی مهر این واحد آموزشی با همکاری و همیاری کلیه ی کارکنان خود سعی در اجرای هر چه بهتر و با شکوه ترآن داشته است که بخش مهمي ازاین فعالییتها به تصویر درآمده گویای نقش و حضور گسترده کلیه ی كاركنان و خانواده های دانش آموزان می باشد.
اهم فعالیتها
1-جلسه سازماندهی و تبیین اهداف سالانه
2- اجرای پروژه ی مهر در روز اول مهر روز بازگشایی مدارس
3-آماده سازی فضا
4- سایر تمهیدات انجام گرفته ازجمله:
رسیدگی به امور نظافتی و تهیه لوازم مورد نیاز، لوله کشی صابون مایع، کارت سلامت خدمتگزار، تهیه لباس متحدالشکل توسط خدمتگزار و مربی بهداشت، مهیا نمودن سرویس ایاب و ذهاب دانش آموزان، مقدمات گرامیداشت هفته دفاع مقدس و نصب پوستر در مرکزو نموادر روند تحصیلی و چارت کارکنان و برنامه درسی در ابتدای مهر آماده و نصب شده بود.
تجلیل واهداي جوايز به رتبه هاي برتر آموزشي در سال تحصيلي گذشته و خوش آمدگویی  به همکاران  و معرفی کلیه همکاران در جمع خانواده ها در مراسم آغازین شروع سال تحصیلی وپخش برنامه های شاداب  به مدت یک زنگ اول برای کلیه دانش آموزان، استقبال از دانش آموزان به هنگام ورود به كلاسها با تهيه دروازه قرآن و اسپند دود كردن  ازبرنامه های اجرایی درپروژه -ی مهر90 بوده است
درپایان از کلیه همکاران واحد آموزشی به جهت همکاری و همیاری آنان در اجرای پروژه ی مهر90 تقدیر و تشکر می گردد.  

 vzwxanqhq7648chdjl0.jpg 6235s85rmjeq7bqfy48i.jpg

|+| نوشته شده توسط مهر در دوشنبه چهارم مهر ۱۳۹۰ ساعت 13:25 |

بهسازی مدرسه
طرح بهسازی تابستان ۹۰(هجرت ۳) در جهت زیباسازی ٬ شادابی و تعمیرات فضای داخلی و حیاط مدرسه در مرکز مهر انجام پذیرفت.این طرح با هزینه ای بالغ بر ۳۰۰۰۰۰۰۰ ریال که مبلغ۱۵۰۰۰۰۰۰ریال از اعتبارات بهسازی اداره آموزش و پرورش شهرستان گرگان و  از اعتبارات کمک مردمی و سرانه مصوب انجام گردید. 
sw0otmpj2q9zh0i5alye.jpg    up909vaborydtz0q66xe.jpg
|+| نوشته شده توسط مهر در چهارشنبه شانزدهم شهریور ۱۳۹۰ ساعت 14:45 |

جلسه گروه های آموزشی گروه نابینا
گردهمایی یکروزه همکاران گروه آموزشی نابینا در مرکز مهر گرگان  با حضور کارشناس مسئول آموزش ٬ کارشناس نابینا و معلمان آموزشی ویژه دانش آموزان نابینا استان برگزار گردید. در این جلسه پیرامون مسایل و مشکلات آموزشی و توانبخشی و نحوه جایدهی سازماندهی مطلوب آموزشی٬تحرک و جهت یابی نابینیان و کم بینایان٬ استفاده از وسایل کمک آموزشی٬ آموزش بریل آموزی فارسی و کوتاه نویسی درس زبان خارجه در ایام فراغت از تحصیل در مدارس٬ ارزیابی بینایی٬ بازدید از مدارس سایر استانها٬ تهیه تجهیرات آموزشی خاص برای کلیه مدارس استان بحث و تبادل نظر شد. در ادامه جلسه آقای جمال مدیر آموزش و پرورش استثنایی استان مسایلی در ارتباط با برنامه های آموزشی٬ توانبخشی و پرورشی نابینایان و پرسشهای همکاران ابراز نمودند. 

vqcbki7dzqrb9f6xrxl.jpg tmf6d7m88w26dvw0cb9x.jpg

|+| نوشته شده توسط مهر در چهارشنبه بیست و هفتم بهمن ۱۳۸۹ ساعت 12:32 |

یک روز شاد و مفرح
به منظور شادابی و طراوت روحی و  جسمی دانش آموزان مرکز و استفاده بهینه از امکانات تفریحی و آموزشی٬ دانش آموزان به همراه مربیان در محل مجتمع  تفریحی گلدونه ها ٬ یک روز شاد و باطراوت را سپری کردند.جا دارد از همکاری مدیریت محترم مجتمع تفریحی آقای صالحی تقدیر و تشکر گردد.
 q7haxk5fz0w7le1c2srz.jpg  wpjg1n314orrwhf4ymhf.jpg

puwezk065gmdzk2ms1l4.jpg vxqgmd7j4etl780wz5ux.jpg

|+| نوشته شده توسط مهر در دوشنبه بیست و پنجم بهمن ۱۳۸۹ ساعت 12:52 |

دومین جلسه طرح مدارس قطبی در مرکز مهر

پيرو دستورالعمل اهداف و اجراي برنامه مدارس قطبي دومين جلسه مديران مراكز استثنایی مقطع ابتدایی شهرستان گرگان در محل مرکز مهر گرگان برگزار شد
در اين جلسه كه با حضور آقاي خواجه مظفري كارشناس مسؤل ابتدايي شهرستان گرگان،آقاي لطفي كارشناس مقطع ابتدايي وآقاي اميري كارشناس مسؤل آموزش استثنايي استان و مدیران مراکز استثنایی فوق همراه بوده٬ درخصوص ضرورت اجراي برنامه مدارس قطبي و راهكارهاي اجرايي برنامه ها در جهت رشد و پرورش خلاقيت و نوآوري  در مدارس، انتقال برنامه از اداره كل و منطقه جهت اجرايي شدن در مدارس،فراهم ساختن زمينه مناسب به منظور مشاركت مدارس در برنامه ها، مطالبي بیان شده است.

9h6367fsilg3kmunk4i.jpg

|+| نوشته شده توسط مهر در شنبه چهارم دی ۱۳۸۹ ساعت 9:28 |

12 آذر روز جهانی معلولین گرامی باد

چرخ ویلچر می چرخد و چشمانی آینده را می پیماید.پاهای مردد و چشمانی تاریک، خبر از حضور روشن دلی می دهد با یک سبد طراوت و امید.آنسوتر مردی به نماز ایستاده که تکبیر او را فرشتگان، احرام می بندند و هزار بار بر جای خالی دستانش بوسه می زنند.(حبیب مقیمی)
امروز روز من است و ما را یاد آرید که توانایی به  خوب دیدن٬ خوب شنیدن٬وخوب راه رفتن نیست ومعلولیت ناتوانی نیست بلکه ما توانمندیم اگر بخواهیم و راه مان را هموار کنند.
مرکز مهردر گرامیداشت هفته معلولین با برنامه های متنوع بخشی از توانمندیهای دانش آموزان معلول استثنایی رابا حضور پررنگ اولیاء و مربیان مدرسه٬ به اجرا درآورند.برنامه های هفته معلولین مرکز بدین شرح میباشد:
-
برگزاری مسابقات نقاشی و انشاء نویسی بین دانش آموزان
- اهدای  هدیه  به تمامی دانش آموزان مرکز به مناسبت این هفته
- تقدیر از همکاران معلول مرکز
- برگزاری جشن معلولین  درروز شنبه ۱۳ آذر و پذیرایی از دانش آموزان و همکاران با کیک مزین به روز جهانی معلولین در مرکز مهر
- تزیین کاری  با مضامین مربوط به این روز در طرح های مختلف
- حضور فعال دانش آموزان تلفیقی نابینا و جسمی حرکتی مرکز در مراسم های استانی از جمله شرکت در برنامه اداره آموزش و پرورش استثنایی استان با اجرای قرائت قرآن٬ ترجمه منظوم و سرود همگانی
- حضور گروه نمایش دانش آموزان ابتدایی مرکز با عنوان سرود بهداشتی در برنامه استانی اداره استثنایی
- برگزاری مسابقه ورزشی تحرک و جهت یابی و گلبال ویژه نابینایان و مسابقه آمادگی جسمانی(بارفیکس٬ دراز و نشست) وویلچر رانی ویژه معلولین جسمی - حرکتی در روز چارشنبه ۱۷ آذر در مرکز مهر
- تجلیل وقدر دانی  از خانواده های موفق دانش آموزان استثنایی
در پایان از تلاش تمامی همکاران مرکز تقدیر و تشکر میگردد.
kv9epw9lgt8qo6yyj821.jpg   kqg7pl7yc1pcprng2wq.jpg

tfggxjpqye5zzqy90z6.jpg  

  

|+| نوشته شده توسط مهر در یکشنبه چهاردهم آذر ۱۳۸۹ ساعت 12:38 |

گرامیداشت ایام ا... 13 آبان و روز دانش آموز
به منظور گرامیداشت ایام ا...۱۳ آبان که یاد آور سه رویداد مهم تاریخی است: روز تبعید حضرت امام (ره)به ترکیه و کشتار دانش آموزان به دست رژیم پهلوی(روز دانش آموز)٬تسخیر لانه جاسوسی آمریکا و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی٬میباشد برنامه هایی به شرح زیر در مرکز مهر بدین منظور انجام شد:
برگزاری مراسم یوم ا... ۱۳ آبان با محوریت دانش آموزی
تقدیر از دانش آموزان ممتاز اخلاق درسی
نصب پارچه و پلاکارد در آموزشگاه و سردادن شعارهای انقلابی توسط دانش آموزان در مدرسه
اجرای برنامه فرهنگی و هنری (سرود٬ دکلمه٬ نقاشی)در مدرسه
نواختن زنگ مرگ بر آمریکا در مدرسه
پخش سرود و آهنگهای انقلابی مربوط به این روز

16ond6l3mf733qsa2tfw.jpg  6q2k2hid98vyg17u9zt.jpg

rcl1r739mae11j3if4vs.jpg


|+| نوشته شده توسط مهر در جمعه چهاردهم آبان ۱۳۸۹ ساعت 13:11 |

گزارش انتخابات شوراي دانش آموزي مركز مهر گرگان در سال تحصيلي 90-89

با عنايت به ماده 18 آيين نامه اجرايي مدارس و نظر به جايگاه و اهميت شوراي دانش آموزي و در راستاي تحقق اصل دانش آموز محوري و مشاركت مؤثر آنان در تصميم سازي و اجراي مطلوب برنامه هاي آموزش و پرورش و بهره مندي از توانمندي و تقويت مسؤليت پذيري آنان، انتخابات شوراي دانش آموزي اين واحد آموزشي در دوره تحصيلي ابتدايي  مطابق شيوه نامه اجرايي شوراهاي دانش آموزي در تاريخ 3/8/89 پس از ابلاغ از سوي اداره آموزش و پرورش استثنايي برنامه ريزي و زمان بندي مناسب به عمل آمده و در محل مركز مهر با حضورفعال كليه مربيان و دانش آموزان طبق مقررات برگزار گرديد.
نتايج انتخابات شوراي دانش آموزي به شرح زير است:
1.     مهلا نوراللهي  با كسب 23 راي
2.     زهرا ساوري  با كسب   19 راي
3.     حسن لك زايي  با كسب   17 راي
4.      زينب ابو      با كسب    15 راي

xkkahd128xdrporkqd.jpg kq50pu3i1dcrm9w2g.jpg

 

 

|+| نوشته شده توسط مهر در چهارشنبه پنجم آبان ۱۳۸۹ ساعت 13:3 |

هفته تربیت بدنی و ورزش
به مناسبت هفته تربیت بدنی و ورزش از ۲۶ مهر الی ۲ آبان برنامه هایی متناسب با این هفته در مرکز مهر به صورت روزانه برگزار گردید. برگزاری ورزش صبحگاهی.مسابقات ورزشی مختلف بین دانش آموزان و ارایه برنامه های ورزشی و تندرستی بین همکاران و دانش آموزان از برنامه های این هفته در مرکز بوده است.

sec7u2uuq8775ceyq0x5.jpg

|+| نوشته شده توسط مهر در دوشنبه سوم آبان ۱۳۸۹ ساعت 13:7 |

هفته پیوند اولیا و مربیان در مرکز مهر گرگان برگزار شد.
هفته پیوند اولیا و مربیان، بهترین و مناسب ترین فرصت برای فراهم کردن زمینه های تحقق همکاری و همدلی میان خانه و مدرسه است. در هفته پیوند اولیا و مربیان، هیئتی منتخب ازاولیاء، دانش آموزان و مربیان، با هدف همکاری در راه پیشبرد امورآموزش و پرورش دانش آموزان دور هم جمع می شوند و از توانایی های فکری، علمی و تخصصی یکدیگر برای تربیت هرچه بهتر سازندگان آینده میهن اسلامی بهره مند می شوند.

هفته پیوند اولیا ومربیان با نواخته شدن زنگ این هفته در مدرسه رسما" آغاز شد. در این هفته برنامه های تنوعی از جمله برگزاری بخشی از مناسبتهای روزانه هفته و نیز برگزاری مجمع عمومی سالیانه انجمن مدرسه با حضور فعال  اولیاء و مربیان برگزار شد.
برنامه های جلسه عمومی بدین شرح بوده است:
 - خیر مقدم گویی توسط  مدیر مرکز
 - گزارش برنامه های آموزشی. فرهنگی. تربیتی. ورزشی. توانبخشی.هنری مرکز در سال ۸۹-۸۸
 - گزارش ترازنامه  مالی(بیلان کار) از تاریخ ۱/۷/۸۸ الی ۳۱/۶/۸۹ 
 - سخنرانی خانم قربان نژاد  مربی بهداشت به مناسبت هفته سلامت
 - دعوت از آقای مشکانی از مشاورین مرکز استثنایی و ارایه سخنرانی درباره مطالب مربوط به این هفته
 -پذیرایی و تقدیر از اعضای فعال انجمن در سال گذشته
 - تشریح آیین نامه انتخاب انجمن واعلام فهرست داوطلبین به اولیاء و توضیع برگه های اخذ رأی 
 - رای گیری  و اعلام اسامی از بین اولیای منتخب و معرفی اعضاء به حاضران
در پایان از تلاش کلیه همکاران و اولیاء دربرگزاری این برنامه تشکر میگردد
.

|+| نوشته شده توسط مهر در شنبه یکم آبان ۱۳۸۹ ساعت 13:59 |

گزارش جشن الفباي كلاس اول دبستان و جشن فارغ التحصیلی کلاس پنجم مرکز نابینایان و جسمی حرکتی مهر گرگان

شور ا-ب-ت -ل- م-...
همزمان با آخرین روزهای سال تحصیلی و طبق روال سال های قبل، امسال نیز در تاریخ چهارشنبه۲۹ اردیبهشت ماه ۱۳۸۹ مراسم باشکوه جشن الفبا برگزار شد.
در این مراسم که دانش آموزان کلاس اول ابتدایی، با حضور پدر و مادر و آموزگاران شان، اولین سال توانایی خواندن و نوشتن خود را جشن گرفته بودند، ابتدا برنامه های متنوعی را که شامل آهنگ های شاد و مسابقات مختلف بود اجرا شد. سپس دانش آموزان به اجرای نمایش و سرودهای مختلف پرداختند و در پایان برنامه، پیمان نامه ای را به صورت دسته جمعی قرائت کردند.
دانش آموزان کلاس پنجم نیز در همین مراسم جشن فارغ التحصیلی خود را برگزارکردند
همچنین آقای عابدینی معلم پر تلاش مدرسه غیر انتفایی پیوند که ۴۰سال سابقه تدریس در پایه اول را دارد به همراه تنی چند از دانش آموزان خود به اجرای شعر در مضامین حروف الفبا به نحو بسیار شاد و جذاب پرداختند.
همچنین  آقای ملاح، مدیریت مرکزدر این مراسم ضمن عرض تبریک به دانش آموزان کلاس اول که با تلاش و همت آموزگاران و همت خود برای اولین بار می توانند بخوانند و بنویسند، موفقیت آنان را برای سال های تحصیلی آینده آرزو نمود.
ضمنا در پایان مراسم، هدایایی به رسم یادبود به دانش آموزان اهدا گردید.از همه همکاران که در اجرا مراسم تلاش کردهاند تقدیر و تشکر میگردد.
برنامه جشن الفب كلاس اول  به صورت زير بوده است:

    برنامه

اجرا كننده برنامه

        برنامه

اجرا كننده برنامه
 

تلاوت قرآن با معني

عراله غلامي – غرل غلامي

خواندن يك متن در مورد معلم

نگين طالبي نژاد

خوش آمد گويي

ابوالفضل خدادوست

اجراي نمايش شعرالفبا  

آقاي عابديني ودانش آموزان مدرسه پيوند

سرود جمهوري اسلامي

همه دانش آموزان

خواندن خاطره

محمد رضا ميري

سوگند نامه

همه دانش آموزان

خواندن آخرين درس كتاب بخوانيم

غزاله غلامي -محمد صالح خامكي-

شعر الفبا

همه دانش آموزان

خواندن متن دعاي آخر جشن

غزل- عليرضا-ابوالفضل-نگين

موسيقي

همه دانش آموزان              

 

 

دراین برنامه مراسم جشن تولد دانش آموزانی که در ماه بهار متولد شدند با همکاری خیر گرامی آقای بهلول مسؤل قنادی آق بانو با شادی و خوشحالی کودکان برگزار گردید.
 برای دیدن تصاویر  بر روی ادامه مطلب کلیک کنید

 

 


ادامه مطلب
|+| نوشته شده توسط مهر در پنجشنبه سی ام اردیبهشت ۱۳۸۹ ساعت 12:37 |

مسابقه تحرک و جهت یابی

سومین دوره مسابقات  تحرک و جهت یابی دانش آموزان نابینا و کم بینا مرکز آموزشی مهر در تاریخ  20/2/89 برگزار گردید. این مسابقه در 2 سطح  یک و دو که سطح یک شامل پایه های اول ؛ دوم و سوم و سطح  دو شامل  پایه های ؛ چهارم؛ پنجم  بوده و این مسابقات در 5  آیتم به شرح ذیل:

1-ردیابی (فنون محافظت از خود)
2-پیدا کردن اشیاء
3-ردیابی  با استفاده از دست و پا (استفاده از نشانه ها سرنخ ها ) بطول 40متر
4- عبور از مکان باریک همراه با راهنمای بینا ونشستن روی صندلی
5- عبور از روی دیوار تعادل بطول 5 متر
برگزار گردید.  

 نفرات برتر این مسابقات در سطح اول

1-  حسن لکزایی     ۸۹ امتیاز

2- حسین شیخ       ۸۸ امتیاز

3- احسان لکزیی پور ۸۱ امتیاز

 و نفرات برتر سطح دو

1- زهرا ساوری       92 امتیاز

2- امیر حسین غفاری   81 امتیاز
 از نفرات برتر مسابقه با اهدا جوائز تقدیر گردید.

|+| نوشته شده توسط مهر در سه شنبه بیست و یکم اردیبهشت ۱۳۸۹ ساعت 12:18 |

12 فروردين ، سالگرد شهادت استاد گرانقدر ، شهيد مطهري و گراميداشت روز معلم گرامیباد
                                                  

اوست خدایی که در میان مردم درس نخوانده پیامبری از خودشان مبعوث کرد تا آیاتش را بر آنها بخواند وآنها را تزکیه کند وکتاب وحکمت بیاموزد . (سوره مبارکه جمعه ، آیه 2 )
معلمي شغل نيست؛ معلمي عشق است. اگر به عنوان شغل انتخابش کرده اي، رهايش کن و اگر عشق توست مبارکت باد. (شهید رجایی )
تو ستاره پردازی ستاره هارا نقش میبندی جلا می دهی و در آسمان زندگی رها می کنی و من ستاره ی کم سوی دست نشانده ی تو ام ای معلم، مرا روشن ترین ستاره ی عالم کن
عطر دل انگیز نیمه اردیبهشت ماه، شمیم دل نواز روز و هفته ای مبارک  را به همراه می آورد که یادآور قلم است ( ن و القلم و ما یسطرون) و تعلیم و تعلم (یزکیهم و یعلمهم الکتاب) . یعنی همه انچه که آفرینش بر آن بنا نهاد شده است و تمام آنها در  یک کلام خلاصه مشود، *معلم*
به همین مناسبت مرکز آموزشی مهر  به منظور ارج نهادن به مقام معلم مراسمی در روز چهارشنبه درمحل مرکز مهر با حضور کلیه همکاران برگزار گردید در این مراسم ضمن تبریک این روز از تلاشهای معنوی و سختکوشی معلمان در امر تعلیم و تربیت کودکان استثنایی تقدیر و تشکر به عمل آمد.  

|+| نوشته شده توسط مهر در سه شنبه چهاردهم اردیبهشت ۱۳۸۹ ساعت 9:0 |

ولادت حضرت زینب روز یرستار مبارک باد
 سالروز ولادت شیرزن صحرای کربلا، زینب کبراست. او که توانست با پیام رسانیِ شایسته، از بازماندگان حادثه جان سوز عاشورا نیز به نیکویی پرستاری کند و لقبِ «بزرگ پرستار همیشه تاریخ» را زیبنده خود کند. این روز مبارک، از سالها پیش، «روز پرستار» نامیده شده است. او که با دستان نوازشگر و قلب مهربان خود، درد بیمار را تسکین می‌بخشد و به او نوید حیاتی دوباره می‌دهد. باید قدر او را دانست و به او و حرفه مقدسش احترام گذاشت.
همکاران ما نیز در مرکز مهر این  روز را به همه یرستاران زحمتکش بخصوص سرکار خانم قربانی نژاد یرستار  و مربی دلسوز این واحد آموزشی تبریک  گفته و آرزوی موفقیت را  برایشان دارد.  

 

|+| نوشته شده توسط مهر در سه شنبه سی و یکم فروردین ۱۳۸۹ ساعت 8:13 |

هفته سلامت گرامی باد

به مناسبت روز جهانی بهداشت و هفته سلامت از ۱۸/۱/۸۹ الی ۲۴/۱/۸۹ با عناوینی چون روز مدرسه سالم. روز تغذیه سالم. روز سلامت شهروندان. روز تحرک و... با برنامه های متنوعی در مرکز مهر انجام شد .شعار امسال که با نام شهر نشینی وسلامت میباشد دانش آموزان ضمن آشنایی با آن و همکاری مربیان و مسئولین مدرسه  در برنامه هایی شرکت و یا اجرا نمودند:
زنگ سلامت در روز اول هفته و سخنرانی کارشناس بهداشت مرکز (خانم قربانی نژاد)در این رابطه. پذیرایی در روز تغذیه سالم. بازدید از نمایشگاه هفته سلامت درمحل تالار بزرگ شهر.مراسم روز مبارزه با دخانیات در مرکز. اجرای حرکات ورزشی در روز تحرک و تربیت بدنی توسط مربی خانم خدادادی. اجرای تئاتر هنری با عنوان بهداشت و سلامتی  در جشنواره فرهنگی هنری دانش آموزان استثنایی استان گلستان با رویکرو بهداشتی در شهر علی آباد  که گروه هنری با تلاش مربیان (آقای حکمت جو. خانم عاشوری. شاهینی و قربانی نژاد) آماده  گردید و اجرای موفق و خوبی داشته از مهمترین برنامه های مرکز در این هفته جهت آشنایی و آگاهی دانش آموزان مرکز و شهروندان بود.
منتخب تصاویر:

ssh6z6qfe4oytwfx0fih.jpg 1uit425gtufn02tyvk.jpg
vts6zhxm3882nkfz6a4.jpgow51i7kwbzjgt64g2ll.jpg

 

 

 

 

 

|+| نوشته شده توسط مهر در پنجشنبه بیست و ششم فروردین ۱۳۸۹ ساعت 13:8 |

روز درختکاري در مرکز نابینایان مهر گرگان
۱۵اسفند روز درختکاري مبارکباد
به هميت مناسبت و به منظور گرامي داشتن اين روز مهم مراسمي در مرکز  آموزشي مهر در روز درختکاري برگزار شد در اين برنامه دانش آموزان ضمن آشنايي نزديک با اين روز  با کاشتن چند نهال در حياط مدرسه با فرهنگ درختکاري و اهميت توجه به فضاي سبز را در اين روز تجربه کردند.
تصاوير مربوط به  مراسم روز درختکاري در مرکز مهرگرگان

 

 

|+| نوشته شده توسط مهر در یکشنبه شانزدهم اسفند ۱۳۸۸ ساعت 13:44 |

دهه فجر مبارک
دهه ي فجر، ياد آور حماسه سازان مکتب عاشورا گرامي باد. 


دهه فجرمبارک
از خون سرخ بهمن سرسبز شد بهاران
اندیشه باور شد، در امتداد باران
بر صخره‏های همّت جوشیده خون غیرت
بانگ سرود و وحدت آید زچشمه ساران
و الفجر بهمن آمد، فصل شکفتن آمد
بر پهندشت باور، خالی است جای یاران

 فجرآزادی! خوش آمدی که آمدنت، شرنگ مرگ به کام شاهان ریخت،سلطه را به قبرستان سلطنت‏سپرد، کنگره‏های قصر استکبار را فروریخت. فجرآزادی! سوگند بنام زیبایت، «والفجر» ، «و الصبح‏اذا تنفس‏» ، «واللیل اذا ادبر» ، که نام پاک تو را رزمندگان‏پاکبازمان برکوه و دشت صحنه‏های نبرد، «والفجر» می‏نویسند، ومادران شهید پرورمان، گوهر اشک خویش را نثار مقدم تو می‏کنند                                                           
                                                  

 

 نظر به فرارسیدن ایام دهه فجر به منظور گرامیداشت و آشنایی دانش آموزان با آرمانها و ارزشهای آن برنامه هایی در مرکز مهر با همکاری کلیه همکاران برگزار گردید.
تزیین مرکز آموزشی و پخش سرود های انقلابی
نواختن زنگ انقلاب در 12 بهمن ساعت 33/9 دقیقه صبح
برگزاری مراسم غبار روبی و عطر افشانی قبرمطهرشهداء
برگزاری جشن انقلاب در روز 21 بهمن با اجرای سرود دانش آموزی با موضوع انقلاب، نمایش، تک خوانی، سرگرمی و با پذیرایی کیک تهیه شده توسط یکی از خیرین همراه با حضورکودکان مهد کودک طلوع مهر گرگان واجرای سرود  دهه فجر را گرامی داشتند. تصاویر زیر بخشی از برنامه ها را نشان میدهد.
 

enm4luy9bv3r6kgydmr8.jpg

1rpyz4dnsfqflb04yrm.jpg

831xxz7w55drfnqqbh.jpg

  

2uws3jj5fnyzi41gtysb.jpg

              

649wlkm6e9vizojsoc2o.jpg

 

 

 

 

 

|+| نوشته شده توسط مهر در چهارشنبه بیست و هشتم بهمن ۱۳۸۸ ساعت 12:46 |

روز هوای پاک

    29 دی روز هوای پاک گرامی باد
تنفس در هوای پاک حق ما و حق کودکان ماست


مراسم نمادين زنگ هواي پاک همزمان با کليه مدارس گلستان ساعت 9 صبح امروز شنبه 26 دی ماه در مرکز آموزشی استثنایی مهر  گرگان نواخته شد.در اولین روز  که به نام  آموزش، مشارکت، هوای پاک نامگذاری شده بود. دانش آموزان با  این روز و فعالیتهای مرتبط  هفته هوای پاک آشنا یی پیدا کردند.
در  آخرین روز   که به نام طبیعت و هوای پاک نامگذاری شده ، مربیان و دانش آموزان مرکز مهر اردوی یکروزه را به همین بهانه با رفتن به طبیعت  به پایان بردند. در این اردو که در محل باغ دادور واقع در روستای ولیک آباد گرگان بر پا شد. شاهد خوشحالی وشعف دانش آموزان  بودیم و با شورونشاط ودرک بالا و حساسیت نسبت به مسائل محیط زیست دراین مراسم شرکت کردند. كودكان  امروز با سردادن شعارهاي سلامتي حق ماست و مرگ بر اعتياد، توجه به سلامت خود را با افزايش فضاي سبز،  براي داشتن هواي پاك خواستار شدند.

 در این مراسم دانش آموزان با نصب نمادین مربوط به هوای پاک و شعارهای متنوع بر روی کلاه های تهیه شده توسط مربیان پیام پاکی، تندرستی و سلامتی را در روز هوای پاک با پیامهای خود ابراز نمودند. در کنار این مراسم دانش آموزان
 از قسمتهای مختلف باغ از جمله فضای سبز ، درختان ، درختچه های زیبا، گلها، و محوطه سالن پرندگان بازدید نمودند.

تصاویر زیر چگونگی اجرای این مراسم را نشان میدهد

dugddf4b2j0gpczd9nt1.jpg


|+| نوشته شده توسط مهر در شنبه سوم بهمن ۱۳۸۸ ساعت 12:13 |

جلسه گروه های آموزشی نابینا استان

برگزاری جلسه همکاران گروه نابینای استان در مرکز آموزشی مهر گرگان

 جلسه فوق در تاریخ 14/10/88 در محل مرکز مهر با حضور همکاران نابینای استان با ایراد سخنرانی توسط کارشناس مدیریت استثنایی استان و مدیر مرکز مهر در خصوص اهداف و برنامه های آموزشی و توانیخشی نابیینایان  برگزار گردید. اهم موارد مورد بحث در این جلسه به شرح ذیل میباشد:
- لزوم آموزش صحیح و دقیق درس تحرک و جهت یابی  در مدارس
- برگزاری مسابقات استانی درس تحرک و جهت یابی با شرکت کلیه دانش آموزان نابینا و کم بینای استان
- ایجاد کارگاه تحرک و جهت یابی و ارتباط با نابینایان موفق دراین زمینه
- بیان مشکلاتی از جمله چند پایه و چند معلولیتی بودن کلاسهای دانش آموزان نابینا، وجود محدودیتهای زمانی و مکانی در اجرای موفق برنامه های درسی

در پایان از زحمات کلیه همکاران در مدارس تقدیر وتشکر میگردد.

e8ytd0iqtix4xoxnqo27.jpg

qmn7t6bt89scg8ii8b5x.jpg

|+| نوشته شده توسط مهر در چهارشنبه شانزدهم دی ۱۳۸۸ ساعت 12:58 |

مانور سراسری زلزله

مانور سراسری زلزله در مرکز مهر گرگان

شنبه 9 آذر مانور آمادگي در برابر زلزله براي مدارس سراسر كشور برنامه ریزی شده و در مرکز مهر همزمان با مدارس سراسر کشور برگزار گردید این هشتمین  مانور زلزله ای است که با تلاش مسئولین مرکز برگزار می شود و در آن دانش آموزان با طی نمودن یک اموزش فشرده یک ساعته خود را برای زلزله اماده کرده و در یک مانور چند دقیقه ای پناه گیری و خروج از مدرسه را تمرین کردند. اين مانورها براي تمرين آمادگي و جلب توجه دانش آموزان به مسائل زلزله و مديريت بحران - هر نوع حادثه طبيعي - اهميت زيادي دارند

 xk1h4oz7o4yb47k8v0w.jpg  t98jdmyst4j9jc3jzyfr.jpg

wk5vzqj4ge7bpjeudu55.jpg

                                     

|+| نوشته شده توسط مهر در سه شنبه دهم آذر ۱۳۸۸ ساعت 9:7 |

23 مهر روز عصای سفید

روز جهانی نابینایان   (عصای سفید)   گرامی باد

راهم را هموار کن، آنگاه همه چیزم را خواهم دید، تو را نیز.
راه بگشای در این گلخانه،خرم آباد نما کاشانه

دلت، از آفتاب پر است
خاطرات تاریکم را قدم می زنم و به آفتابی فکر می کنم که روزنه های جان و دلت را پر تلألؤ کرده است. از تو می گویم که راه دراز شهر آینه را یک شبه طی کرده ای. 
  از تو می گویم که سپیدترین قافیه ها را در قصیده زیستنت داری.
ای چکامه امید! روشنای حضورت، این خیابان های گم شده در نور و رنگ را از سکه انداخته است اراده آهنین شانه هایت، این دست های تُرد را بشارت پایداری است.
چشم می گشایی بر حریم خلوت پروانه ها؛ با بال هایی سفید که عصای دستانت شده اند.
چشم می گشایی بر حریم خلوت پروانه ها؛ با بال هایی سفید که عصای دستانت شده اند.
چشم می گشایی در حضور همیشه سبز معبود؛ با سجاده ای از عشق که بر پیشانی ات، مُهر تسلیم و بندگی زده است. (معصومه داوودآبادی)
روز 23 مهر روز عصای سفید است روزی که نابینایان جهان طراوت و پویایی و نشاط را به جویبار زندگی فرا می خوانند و امروز دانش آموزان ما نیز تپیدن قلب زندگی و زدن نبض طبیعت را احساس میکنند در مراسمی که به عنوان تنها بزرگداشت  این روز جهانی در مرکز آموزشی مهر گرگان در سال 88 برپاشدتا لبخند شادی را بر لبان آنان جاری سازد
این مراسم که به نحو باشکوهی با  تلاش همکاران این واحد آموزشی برگزار گردید که در این مراسم با حضور مسؤلین شهری و استان و مدعوین سایر مراکز استثنایی و عادی و اولیائ دانش آموزان،
برنامه های متنوعی اجرا گردید که بخشی از این مراسم به همراه گزارش تصویری به اطلاع میرسد:
اجرای سرود جمهوری اسلامی و تلاوت  قرآن توسط همکارنابینا - خیر مقدم گویی مدیر مرکز- مطالبی درباره روز عصای سفید – اجرای شعر و متن ادبی توسط همکار نابینا مرکز – اجرای سرود همگانی توسط دانش آموزان مرکز – هم نوازی توسط دانشجویان نابینا مرکز – دکلمه دانش آموزی – سرود خوشه چین توسط دانش آموزان مرکز – شعر خوانی توسط همکار مرکز – و سایر برنامه های شاد
 
در این مراسم به پاس 30 سال تلاش و کوشش 2تن از همکاران این واحد آموزشی به نام آقای محمد حسن گیلانی و آقای احمد کریمی در امر تعلیم و تربیت دانش آموزان نابینا، با اهدای لوح یادبود و هدیه از طرف مرکز مهر مورد تقدیر و تشکر قرار گرفته اند
همچنین هدایایی از طرف مدیریت آموزش و پرورش استثنایی استان برای همکاران نابینا و و دانش آموزان برتر در رشته های هنری و ورزشی داده شد.
و نابینایانی که در اجرای این مراسم تلاش نمودند از طرف مرکز هدایایی اهدا شد
در کنار این مراسم نمایشگاهی از دستاوردها و تجهیزات آموزشی و توانبخشی نابینایان و کم بینایان برگزار گردید
لازم به ذکر است در برگزاری این مراسم ریاست محترم سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان حاج آقا فضیلت و خیرین محترم از جمله آقای حاج اکبر عاشوری و احمد عاشوری با مساعدت مالی خود در جشن دانش آموزان ما را یاری نمودند تقدیر و تشکر میشود
این مراسم به نحو گسترده ای از صدا و سیمای استان گلستان پوشش داده شد که در اینجا از مدیریت  محترم آن تشکر میشود
از تمامی همکاران مرکز آموزشی مهر که در اجرای مراسم تلاش نمودند تشکر میگردد.
تصاویر زیر بخشی از این مراسم را نشان میدهد.


3txw3ouvk0wh0hfg279n.jpg


|+| نوشته شده توسط مهر در جمعه یکم آبان ۱۳۸۸ ساعت 14:42 |

روز جهانی کودک

شعار روز جهانی کودک سال 2009: به کودکان گوش کنیم
کودک بايد در فضايی سرشار از خوشبختی ، محبت و تفاهم بزرگ شود
هفدهم مهرماه (8 اکتبر) در برخی نقاط دنيا از جمله ايران روز جهانی کودک است. 

روز جهاني کودک بهانه اي براي ورود به جهان کودکان است؛ براي ورود به اين جهان بايدآگاهي هاي خود را فراموش کنيم و با ناآگاهي هاي کودکانمان همراه شويم.
آموختن زبان کودکانه نيز قدم بعدي است.
به همین بهانه نیز مراسمی در مرکز آموزشی مهر گرگان با حضور دانش آموزان و مربیان و اولیاء برگزار گردید که علاوه بر اجرای برنامه های شاد و متنوع و اجرای موسیقی شاد کودکانه در این روز جهانی‌ "دانش آموزانی که تاریخ تولدشان در تابستان و مهر ماه بوده جشن تولد باشکوهی برگزار گردید که در این جشن با اجرای برنامه های شاد و متنوع کودکان استثنایی این مرکز روزشان را جشن گرفتند. در این جشن کیک تولد توسط قنادی آق بانو گرگان در این جشن اهدا و هدیه ای نیز توسط والدین و مرکز به دانش آموزان اهدا شد تا خنده و شادی  را بر لبان کودکان در این روز جاری نمایند.در از کلیه همکاران به خصوص خانم عاشوری معاون مرکز و آقای حکمت جو مربی مربوطه تشکر می شود.تصامیر زیر بخشی ازاین مراسم را نشان میدهد.
|+| نوشته شده توسط مهر در دوشنبه بیستم مهر ۱۳۸۸ ساعت 12:31 |

اول مهر روز باز گشایی مدارس

 (دربهار خودسازی مهر را با دانایی و نوآوری آغاز کنیم.)

با استعانت از خداوند در آغاز سال تحصیلی 89 -88 در اجرای دستورالعمل پروژه ی مهر این واحد آموزشی با همکاری و همیاری کلیه ی کارکنان خود سعی در اجرای هر چه بهتر و با شکوهتر آن داشته است که بخشی از اهم این فعالییتها به گویای نقش و حضور گسترده کلیه ی معلمان و خانواده های دانش آموزان می باشد.
    اهم فعالیتهای انجام گرفته:
۱-جلسه سازماندهی و تبیین اهداف سالانه ۲- اجرای پروژه ی مهر در روز اول مهر روز بازگشایی مدارس3-آماده سازی فضا ۴-تجلیل از دانش آموز فعال آموزش بریل در تعطیلات تابستانه و  خوش آمدگویی به همکاران  و معرفی کلیه همکاران در جمع خانواده ها در مراسم آغازین شروع سال تحصیلی وپخش برنامه های شاداب  به مدت یک زنگ اول برای کلیه دانش آموزان  ازبرنامه های اجرایی در پروژه ی مهر 88بوده است.

تقدیر و تشکر از مدیریت مرکز آقای محمد حسن گیلانی و همکار آقای احمد کریمی که پس از سالها تلاش و کوشش در امر تعلیم و تربیت کودکان استثنایی و بویژه نابینایان بازنشته شده اند در مرکز و معرفی مدیر جدید مرکز(مهرشاد ملاح) توسط مدیریت قبلی به اولیاء انجام گرفته است.

درپایان از کلیه همکاران واحد آموزشی به جهت همکاری و همیاری آنان در بازسازی و  همچنین در اجرای پروژه ی مهر88 تقدیر و تشکر می گردد.
تصاویر زیر چگونگی اجرای مراسم را نشان میدهد.


 

  

|+| نوشته شده توسط مهر در جمعه دهم مهر ۱۳۸۸ ساعت 12:0 |

جشن پایان سال تحصیلی 88/87

جشن پایان سال تحصیلی 88/87

بمناسبت پایان سال تحصیلی و فارغ التحصیلی  دانش آموزان کلاس پنجم جشنی با حضور اولیاء دانش آموزان و مسولین شهر گرگان در سالن آمفی تئاتر کانون فرهنگی تربیتی طه گرگان در روز چهارشنبه 30/2/88 برگزار گردید.

 این مراسم با حضور اعضای محترم شورای شهر گرگان و شهر دار محترم ناحیه یک گرگان  و همچنین مدیر آموزش و پرورش شهرستان گرگان جناب آقای حسینی  و مسولین نهاد های غیر دولتی استثنایی و نابینایان مواجه گردید.

برنامه های اجرایی مراسم سرود دانش آموزان و اجرای برنامه های متنوع شامل: دکلمه، اجرای دسته جمعی موسیقی، بلز،فلوت، با همراهی پیانو، نمایش و ادای سوگند نامه کلاس پنجمی ها و تقدیم پایان نامه دوره ابتدایی همراه با جوائز ، تقدیر از خانواده های ساعی و کوشا و همچنین خیرین محترم بوده است.

64t53qsoxsw4cqb8t5uf.jpg

همچنین در این مراسم به پاس ۳۰ سال تلاش و خدمت خالصانه، دلسوزانه و عاشقانه جناب آقای محمد حسن گیلانی مدیر مرکز در امر تعلیم و تربیت و کوشش در ایجاد امکانات و تجهیزات     مورد نیاز مرکز از طرف کلیه همکاران این واحد آموزشی با اهدای لوح تقدیر. تابلوی یادبود و هدیه          درحضور مسئولین مورد تقدیر و تشکر قرار گرفتند.             

این مراسم بنحو شایسته از صدا و سیمای مرکز گلستان پوشش خبری داده شد که در اینجا از همکاری مدیر کل محترم صدا و سیما و حضور مسئولین محترم تشکر و قدردانی  می نماییم.

u3n0x6ur9yx1i8ltscn.jpg

 

v6i99lue9p51b26k6v8v.jpg

 v45skdsy06nf6d8i2zr.jpg

|+| نوشته شده توسط مهر در شنبه دوم خرداد ۱۳۸۸ ساعت 10:14 |

مسابقه تحرک و جهت یابی

مسابقه تحرک و جهت یابی

مسابقه تحرک و جهت یابی دانش آموزان نابینا و کم بینا مرکز آموزشی مهر در تاریخ  2/2/88 برگزار گردید. این مسابقه در 2 سطح  یک و دو که سطح یک شامل پایه های اول ؛ دوم و سوم و سطح  دو شامل  پایه های ؛ چهارم؛ پنجم  بوده و این مسابقات در 5  آیتم

1-عبور از موانع

2-پیدا کردن اشیاء

3-ردیابی  با استفاده از دست و پا بطول 40متر

4- نشستن روی صندلی با راه رفتن همراه بینا

5- عبور از روی دیوار تعادل

برگزار گردید.

 نفرات برتر این مسابقات در سطح اول

1-  حسن لکزایی     91 امتیاز

2- حسین شیخ        82 امتیاز

3- احسان لکزیی پور 75 امتیاز

 و نفرات برتر سطح دو

1- علی مسیبی            92 امتیاز

2- عباس کاظمی پور    90 امتیاز

3- محمدرضا ملاعباسی 84 امتیاز

 از نفرات برتر مسابقه با اهدا جوائز تقدیر گردید.

|+| نوشته شده توسط مهر در پنجشنبه سوم اردیبهشت ۱۳۸۸ ساعت 11:41 |

هفته سلامت

هفته سلامت

با آغاز هفته سلامت  اجرای نمادین مراسم زنگ سلامت با هماهنگی کارشناسان شبکه بهداشت و درمان استان گلستان و مدیریت استثنایی گلستان در روز دوشنبه 17/1/88 در محل مدرسه راهنمایی شاهد دختران گرگان نمایش آهنگین نظافت و سلامت دانش آموزان به اجرا در آمد. در این مراسم دانش آموزان نابینا و جسمی حرکتی مرکز مهر با حضور در مراسم و اجرای نمایش؛ مورد تشویق مسولین بهداشت و درمان استان و آموزش و پرورش گرگان قرار گرفتند.  

 

همچنین در روز سه شنبه 19/1/88 با همراهی مربی بهداشت و معاون مرکز دانش آموزان منتخب از نمایشگاه دستاوردهای سلامت مدیریت بهداشت و درمان استان گلستان در محل مصلی بازدید نمودند.

|+| نوشته شده توسط مهر در پنجشنبه بیستم فروردین ۱۳۸۸ ساعت 10:45 |

جشن عید نوروز

ساقیا آمدن عید مبارک بادت

 

 

جشن آمدن بهار مرکز آموزشی مهر در روز های پایانی سال ۸۷  همزمان با میلاد حضرت رسول اکرم (ص) و حضرت امام جعفرصادق (ع)  با حضور دانش آموزان و معلمان و خانواده های محترم  در تاریخ ۲۹/۱۲/۸۷ برگزار شد. در این مراسم مسابقه سفره آرایی هفت سین و نقاشی از مراسم و آیین نوروز برگزار شد که با استقبال اولیاء روبرو شد. اجرای سرود شادمانه. نمایش و مسابقه های شاد و سرگرم کننده از برنامه های اجرایی این جشن بود. در پایان با انتخاب ۳ سفره هفت سین  و ۱ نقاشی  جوائز اهدا شد. همچنین هدیه عید شامل کارت تبریک- سبزه و تخم مرغ تزیینی به دانش آموزان داده شد.

 
 
 
 
 
 
 
 
نوروز ۸۸ مبارک باد
 
 
 
 
 
|+| نوشته شده توسط مهر در چهارشنبه بیست و هشتم اسفند ۱۳۸۷ ساعت 10:5 |

گزارش فعالیتهای فرهنگی ایام دهه ی مبارک فجر

گزارش فعالیتهای فرهنگی ایام دهه ی مبارک فجر مرکز آموزشی مهربهمن۸۷

 

بمناسبت گرامیداشت  پیروزی انقلاب اسلامی  ایران از 12 بهمن الی 22 بهمن (دهه فجر) این مرکز با همراهی معلمان؛ مربیان و دانش آموزان عزیز و همچنین با مساعدت و همکاری اولیای دانش آموزان برنامه های فرهنگی را به اجرا در آوردند که  بیان خاطرات ایام انقلاب  توسط  مدیر و همکاران در مراسمهای آغازین ؛ اجرای سرود و نمایش های دانش آموزی بصورت کلاسی؛  اجرای سرود مدرسه  ومسابقات دانش آموزی ورزشی و تفریحی از آن جمله می باشند.

 

 
 
 در ادامه بخوانید

ادامه مطلب
|+| نوشته شده توسط مهر در یکشنبه بیست و هفتم بهمن ۱۳۸۷ ساعت 9:54 |

مراسم روز جهانی معلولین

 به منظور شناخت و آگاهی بخشیدن به جامعه در خصوص معلولین و توانایی ها و توانمندیهای دانش آموز مراسمی متمرکز استانی مدارس استثنایی شرق استان در سالن اجتماعات مرکز خاتم الانبیاء گرگان برگزار گردید . ودر آن مرکز آموزشی مهر با اجرای سه برنامه هنری دانش آموزی شرکت نمود  که اجرای نمایش، اجرای سرود دسته جمعی مهر و تکنوازی 2تن از دانش آموزان از جمله برنامه بود. و در بخش همکاران معلول نیز قرائت قرآن مجید نیز از برنامه های اجرایی این واحد آموزشی بوده است.

نکته ی قابل تامل و درنگ جدی در مراسم عدم حضور مسولین و مدیران سازمانی  آموزش و پرورش و مدیران سطح استانی و شهری بود که جا دارد مدیریت استثنایی استان نسبت به اجرای اینگونه مراسم در حوزه اطلاع رسانی و دعوت مسولین نگاه دقیق تر و مدبرانه داشته باشد چرا که هدف و مخاطب اینگونه برنامه ها، مسولین حوزه های ستادی استانی و شهری می باشند نه معلمان و اولیای دانش آموزان استثنایی!

 

        
 
 
       
 
 
|+| نوشته شده توسط مهر در دوشنبه هجدهم آذر ۱۳۸۷ ساعت 11:52 |

اردوی یکروزه دانش آموزان

اردوی یکروزه دانش آموزان

اردویی یکروزه دانش آمزان به مقصد شهرستان گنبد همزمان با روز جهانی معلولین 13/9/87 برگزار شد. در این اردو که به هدف آشنایی با اماکن مذهبی، تاریخی، تفریحی شهرستان گنبد و اهداف مرتبط با اردوهای دانش آموزی  برگزار گردید از محل تفریحی دریاچه مصنوعی گنبد، امامزاده زید(ع) و گنبد قابوس بازدید شد و در ضمن بازدید بناها به  سابقه تاریخی شهرستان گنبد اشاره شد تا دانش آموزان شناخت نسبی از شهر بدست آورده و با هویت مذهبی ، ملی و استانی خویش نیز آشنا شوند.

هزینه ی سفر این اردو با همت شورای محترم شهر و شهرداری محترم گرگان و اولیای  و خیرین دلسوز تامین گردید که در اینجا از همه این عزیزان تشکر و قدردانی می گردد

       

      

     

 

 

 
 
|+| نوشته شده توسط مهر در دوشنبه هجدهم آذر ۱۳۸۷ ساعت 11:14 |

مانور زلزله

مانور زلزله

همزمان با مانور سراسری زلزله در مدارس کشور  در روز شنبه 9/9/87 پس از آموزش ایمنی از خطرات زلزله  زنگ مانور زلزله در مرکز آموزشی مهر بصدا در آمد و دانش آموزان با رعایت پناه گیری در هنگام بروز زلزله و موارد ایمنی را به اجرا در آوردند.

عکسهایی از اجرای مانور زلزله در مرکز مهر

کلاس آمادگی                                                                                           کلاس سوم و چهارم
 
           
 
 
 
|+| نوشته شده توسط مهر در دوشنبه هجدهم آذر ۱۳۸۷ ساعت 10:36 |

انتخابات شورای دانش آموزی

انتخابات شورای دانش آموزی

خبر: انتخابات شورای دانش آموزی مرکز آموزشی مهر گرگان در روز یکشنبه تاریخ 19/8/87    برگزار شد و دانش آموزان با شرکت در انتخابات نمایندگان خود را انتخاب کردند تا از این طریق در امور مدرسه مشارکت و همکاری بیشتر داشته باشند.

اسامی  منتخبین شورای دانش آموزی

1-   سبحان عموئی   2-   علیرضا غلامی   3-   علی مسیبی        4-   علی عباس نژاد    ۵-  فاطمه پورنعمتی 

 

عکسها در ادامه.........


ادامه مطلب
|+| نوشته شده توسط مهر در پنجشنبه بیست و سوم آبان ۱۳۸۷ ساعت 11:32 |

یک روز شاد

آیا لبخند کودکی غرق در شادی را دیده ای؟

امروزچهارشنبه ۱۵/۸/۸۷  دانش آموزان مرکز آموزشی مهر غرق در شادی شدند.

برای اولین بارش بوده که به چنین جایی می رفته، منتظر روز چهارشنبه بود، زیرا به جایی می رفت که آرزویش را داشت، نگران باران بود، نگران نیامدن سرویس و نگران ............... .

چهارشنبه که آمد همه آمده بودند خوشحال و منتظر!

ساعت ۱۰ صبح زنگ رفتن زده شد و همگی راه افتادند، از هم در باره آنجا می پرسیدند اونهایی که رفته بودند با شادی توضیح می دادند و دیگران مشتاق شنیدن. 

رسیدند و از درب که وارد شدند برق شادی را از پشت چشمان مه گرفته شان می توانستی ببینی، در پوست خود نمی گنجید و نمی توانست شادیش را پنهان کند، او به آرزوی کودکانه اش رسیده بود.

به دنیای فانتزی باباطاهر گرگان آمده بود و می توانست با انواع و اقسام بازیهای کودکانه اش بازی  و شادی کند.

مدیر ٬ معلمان و کارکنان مرکز آموزشی مهر گرگان از جناب آقای قاسمی مدیریت محترم دنیای فانتزی باباطاهر  و کارکنان دنیای فانتزی باباطاهر گرگان در نشاندن لبخند شادی بر لبان دانش آموزان کمال تشکر و قدردانی می نمایند.

عکسهای پیوست را ببینید.......

 


ادامه مطلب
|+| نوشته شده توسط مهر در چهارشنبه پانزدهم آبان ۱۳۸۷ ساعت 11:22 |

گروه آموزش معلمان دانش آموزان نابینا
اولین جلسه معلمان دانش آموزان نابینا استان گلستان در چهارشنبه تاریخ  8/8/87  در محل مرکز آموزشی مهر شهرستان گرگان با حضور معلمان و کارشناس مدیریت استثنایی آقای شهریاری برگزار گردید.
ادامه مطلب
|+| نوشته شده توسط مهر در دوشنبه سیزدهم آبان ۱۳۸۷ ساعت 17:51 |

مراسم روز دانش آموز وجشن آب

مراسم روز دانش آموز و جشن آب

 به میمنت و شادی با سواد شدن کلاس اولی های این واحد آموزشی به همت معلم کلاس اول و اولیای محترم دانش آموزان و همکاری و یاری معلمان وسایر کارکنان جشن باسواد شدن  برای کلاس اولی ها مراسم بزرگداشت مناسبتهای ویژه ی روز ۱۳ آبان  در مرکز آموزشی مهر برگزار گردید.

 

ادامه مطلب
|+| نوشته شده توسط مهر در دوشنبه سیزدهم آبان ۱۳۸۷ ساعت 17:35 |

اعضا انجمن اولیا و مربیان مرکز آموزشی مهر انتخاب شدند

 اعضا انجمن اولیا و مربیان مرکز آموزشی مهر انتخاب شدند

 

در هفته پیوند اولیا و مربیان  اولیای دانش آموزان مرکز آموزشی مهر با حضور در مرکز مهر و شرکت در اولین جلسه مجمع عمومی سال 87  اعضای  انجمن اولیا و مربیان سال جدید را بمدت یکسال انتخاب کردند. جلسه با قرائت کلام ا... مجید توسط همکار نابینا آقای رجنی آغاز گردید.

در این جلسه که در تاریخ چهارشنبه ۱/۸/۸۷ برگزار شد ابتدا مدیر مرکز از اعضای سال قبل انجمن و نماینده معلمان  قدردانی و تشکر نموده و شرح فعالیت های اعضای انجمن را گزارش نمودند

در ادامه بخوانید............


ادامه مطلب
|+| نوشته شده توسط مهر در یکشنبه دوازدهم آبان ۱۳۸۷ ساعت 8:54 |

گزارش هفته بهداشت روان

گزارش بزرگداشت هفته بهداشت روان

 مرکز آموزشی مهر

مهر 87

بمنظور ارتقاء سلامت روانی اولیاء و همکاران  و بزرگداشت هفته بهداشت روان این واحد آموزشی طی برنامه ریزی و  تبادل نظر با همکاران در خصوص نحوه ی اجرای هفته و دستیابی به اهداف آن برنامه هایی به شرح ذیل در این واحد آموزشی به اجرا در آمد.

 1-   جلسه مشارکت و همفکری با همکاران گروه توانبخشی

2-   برنامه ریزی و تعیین برنامه

3-   تهیه تراکت و ارائه ی مقاله  به خانواده و همکاران

 1-   دعوت از اولیا دانش آموزان با دعوت از متخصصین مشاوره شبکه بهداشت و درمان

2-   دعوت از آقای نشاط ور و سخنرانی در باره بهداشت روان و راهکارهای دستیابی به بهداشت روان

در تاریخ چهارشنبه 1/8/87

هفته بهداشت روان

Clicky1-   بیان ساده و آموزش مهارتهای زندگی به دانش آموزان در مراسم آغازین

2-    حضور مشاور در کلاس درس بهمراه معلمان جهت آموزش و ارائه ی خدمات مشاوره

 3-   برگزاری جلسات آموزش خانواده بهمراه معلمان کلاسهای آمادگی، اول ، دوم ، سوم و چهارم در هفته بهداشت روان

 

 

|+| نوشته شده توسط مهر در پنجشنبه دوم آبان ۱۳۸۷ ساعت 11:57 |

جشن عصای سفید
۲۴ مهر برابر با ۱۵ اکتبر را روز جهانی عصای سفید نامیدند و به همین بهانه هر ساله سازمانها و نهادهای مرتبط با نابینایان در این روز همایش ها و مراسم و جشن هایی را برگزار می نمایند که مرکز آموزشی مهر نیز در این روز مراسم بزرگداشتی را در خور و شایسته این عزیزان دانش آموز در روز        سه شنبه ۲۳ مهر با دعوت و حضور مسولین و روسای آموزش و پرورش استثنایی و شهرستان گرگان و همچنین اعضای شورای اسلامی شهر گرگان و شهردار محترم ناحیه دو شهر گرگان ......... و خیرین برگزار نمود و در آن با نشان دادن توانایی های معلولان نابینا و تجلیل از آنان برنامه های فرهنگی و هنری دانش آموزان نابینا را به نمایش گذاشته و همچنین برخی از وسایل کاربردی نابینایان را در نمایشگاهی کوچک در معرض دید مدعوین قرار داد.  و همچنین با ارائه ی مقالات و سخنرانی مدیر و معلمان مرکز پیرامون شعار این روز به اهمیت رعایت  واجرای مناسب سازی فضای شهری و تکریم و امنیت نابینایان پرداختند.

 

نمایشگاه و  نقاشی نابینایان

عکس و خبر ............  در ادامه


ادامه مطلب
|+| نوشته شده توسط مهر در چهارشنبه بیست و چهارم مهر ۱۳۸۷ ساعت 0:49 |